Ana Sayfa » Aktuel Teknoloji » Birileri Sizi Dinliyor Ve Izliyor
Aktuel Teknoloji
Hayatınızın ve yaptıklarınızın gizili olduğunu mu düşünüyorsunuz. Kesinlikle yanılıyorsunuz. Birileri sizi dinliyor ve izliyor.
Birileri Sizi Dinliyor Ve Izliyor

Teknolojinin hayatımızı hızla adapte olduğu bu günlerde kişilerin gizlilik sorunları da kendini göstermeye başladı. Akıllı telefonların hayatımıza girmesi gündelik hayatımızı pratik hale getirse de beraberinde pek çok güvenlik porblemini getiriyor. Her gün içinden çıkmadığımız, belki de hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya hesapları aynı zamanda bizim hayatımızı tehdit eden birer program aslında.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI İLE DİNLENİYOR VE İZLENİYORSUNUZ

Akıllı telefonlarımız sayesinde içinden çıkmadığımız sosyal medya aynı zamanda sizin hayatınızı yönlendiren birer akıllı program görevi görüyor. Peki sosyal medya bizi nasıl yönlediriyor ve dinliyor. Öncelikle konuya sosyal medya uygulamasınının kurulumu ile başlamak gerekir. Uygulamayı App store dan yada google play dan indirdiğinizde size telefonunuzda bazı donanımları ve yerleri kullanmak için izin ister. İşte sizin verdiğiniz bu izin sayesinde uygulama sürekli olarak sizi izleyebildiği gibi sizin görüşmelerinizi de internet üzerinden kaydetme yeteneğine sahiptir. Bunun için sizden ekxra  bir izin istemiyor. Zaten uygulamayı kurarken kamera ve mikrofon erişim izni verdiniz.izinler

UYGULAMALAR SİZİ YÖNLENDİRİYOR

Uygulamar sizi nasıl yönlendiriyor merak ediyorsunuz. Akşama kadar bir arkadaşınız ile Wolkswagen Passat hakkında konuştuğunuzu düşünelim. Aracın özellikleri hakkında kullanışı hakkında akşama kadar sohbet ettiniz. Daha sonra arkadaşınızdan ayrıldınız ve sosyal medya hesaplarınızı bir kontrol edeyim dediniz. Sosyal medya hesaplarınızda gezinirken Wolkswagen Passt ile alakalı bir içerik görürsünüz. Bunun bir tesadüf falan olduğunu sakın düşünmeyin. Değil. Bu sizin dinlendiğniiz anlamına geliyor. Daha bu şekilde pek çok örneklemeler verilebilir.

AKILLI TELEFONUN KENDİSİ BİR CASUSTUR

Akıllı telefonunuz var eve uygulama yüklemediniz. Kendinizi güvende zannedebilirsiniz. Kesinlikle yanılıyorsunuz. Her programcı bir telefon işletim sisteminin aynı zamanda bir kontrol programı olduğunu bilir. Sevgilinizle konuştuklarınızın sadece sizde kaldığınını mı sanıyorsunuz. Mümkün değil. Hayatımızda teknoloji sürekli olarak yerini artırıyor. Son zamanlarda dillendirilen IOT (internet of things) bir başka değişle nesnelerin interneti bütün cihazların ve maddelerin birbirleri ile haberleşmesi prensibine dayanıyor. Artık saklanacak hiç bir yeriniz kalmayacak.Güncelleme Tarihi   09-05-2019 11:21

Carin Web

Bize arama motorlarında Facebook bizi dinliyor,facebook bizi izliyor,twitter bizi izliyor,twitter bizi dinliyor,instagram bizi izliyor,instagram bizi dinliyor kelimelerini arayarak ulaştınız.

Konu Etiketleri : instagram bizi dinliyor instagram bizi izliyor twitter bizi dinliyor twitter bizi izliyor Facebook bizi dinliyor facebook bizi izliyor

Bu içerik 339 defa incelendi.

Trakya Catering | Trakya Toplu Yemek | Trakya Hazır Yemek

Trakya Catering | Trakya Toplu Yemek | Trakya Hazır Yemek

Trakya catering, toplu yemek, hazır yemek fırmaları için kurumsal web sitesi hizmetleri, kurumsal web çözümler.

23 Eylül 2019 , Pazartesi

Buyrun devam...


Facebook Ve Ray-Ban Güçlerini Birleştirdi

Facebook Ve Ray-Ban Güçlerini Birleştirdi

Sosyal medya devi Facebook, dünyaca ünlü gözlük markası Ray-Ban'ın ana şirketi Luxottica ile güçlerini birleştirdi.

18 Eylül 2019 , Çarşamba

Buyrun devam...


Samsung Galaxy M30s 6000 MAh Bataryaya Sahip

Samsung Galaxy M30s 6000 MAh Bataryaya Sahip

Galaxy m30 un gelişmiş bir versiyonu olan Samsung Galaxy M30s 6000 mAh bir batarya kapasitesine sahip.

18 Eylül 2019 , Çarşamba

Buyrun devam...


IOT Nedir?

IOT Nedir?

Iot, açılım yaparsak internet of things (nesnelerin interneti) akıllı cihazların birbirleri ile haberleşmesi amacına dayanır.

18 Eylül 2019 , Çarşamba

Buyrun devam...


TEKNOFEST 2019 İSTANBUL Başladı

TEKNOFEST 2019 İSTANBUL Başladı

Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliklerinden TEKNOFEST, İstanbul uzay, havacılık ve teknoloji festivali başladı.

18 Eylül 2019 , Çarşamba

Buyrun devam...


TV5

TV5

Tv5 televizyonu yayın kanalını ve kanala ait www.tv5.com.tr internet sitesini inceledik.

16 Eylül 2019 , Pazartesi

Buyrun devam...


Whatsapp Dosya Paylaşım Limitini Yükseltti

Whatsapp Dosya Paylaşım Limitini Yükseltti

Mobil uygulama devi Whatsapp kullanıcıları için dosya paylaşım limitini 100 megabayta yükseltti.

16 Eylül 2019 , Pazartesi

Buyrun devam...


Android 10 Güncellemesi Alan Huawei Telefonlar

Android 10 Güncellemesi Alan Huawei Telefonlar

Huawei'nin Google'dan yediği Android kısıtlamasının ardından hangi Huawei model telefonların Android 10 güncellemesi alacağı merak ediliyordu.

15 Eylül 2019 , Pazar

Buyrun devam...


© 2019 Carin Web. Tüm Hakları Saklıdır