Dolar : 7.5593     Euro : 8.9590
    

Otonom Nedir?

Yapay zeka ile birlikte karşımıza çıkan bir kelime olarak gündemi değerlendiren ve pek çok olayda adı geçen otonom nedir? bu yazımızda.

Aktuel Teknoloji - 13 Eylül 2020 Pazar, 22:23

Otonom Nedir?

Otonom Nedir? Ne İşe Yarar?

Otonom : Kelime manası olarak her hangi bir birim yada yapının kendi kendisini yönetmesi olarak özetlenebilir. Otonom kelimesinin günümüzde kullanımının en önemli sebebi elbetteki gelişen teknoloji ve bununla beraber hızlı bir şekilde yol alan yapay zeka.

Otonoma verilecek en mükemmel örnek yaratılış mucizesi olan insan vücududur. Otonom, eski deyimlerde bölgeler için kullanılsada artık günümüzde robot teknolojisi için kulanılmaktadır. Artık bilgisayar teknolojisi ile donatılmış ve yoğrulmuş cihazlar yapay zeka ile karşılaştıkları bir olay karşısında dışarıdan bir komut almadan değerlendirip sonuçlandırabiliyor. Otonom sistemlere bir başka örnek ise arabalardır. Yapay zeka ile donatılmış olan arabalar sensörler ile yolunu bulabilmekte, firen yapabilmekte şeridini koruyabilmektedir.

Robot teknolojisi çok fazla ilerledi ve sahada yapay zeka ile düşünüp işi sonuçlandıran robotlar bulunmaktadır. ABD tarafından üretilen ve kendisine Suudi Arabistan vatantaşlığı verilen SOFIA, yapay zekanın geldiği son noktayı gözler önüne sermektedir.

Otonom robotlar ve araçlar baş döndüren bir hızla hayatımıza girmeye devam ediyor. Kim bilir belkide filmlerde gördüğünüz vakalar kısa bir süre sonra hayatımızda yer alacak.

İçerik Görselleri


Otonom Nedir?

Okuduğunuz Otonom Nedir? konulu bu içeriği aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bu içerik 101 defa incelendi.

Yayın Tarihi : 13 Eylül 2020 Pazar, 22:22
Editör Bilal Küçük

Etiketler : Otonom Yapay Zeka

 SON EKLENENLER


Galaxy M51 Ön Sipariş Yoluyla Satışa Sunuldu

Galaxy M51 Ön Sipariş Yoluyla Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy M51, Türkiye pazarında ön sipariş yöntemiyle satışa sunulmaya başlandı.

13 Eylül 2020 Pazar, 19:27

incele...


Mess Teknoloji Merkezi Açıldı.

Mess Teknoloji Merkezi Açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Mess Teknoloji merkezinin ardından Mess Nedir?, Mess Teknoloji merkezi Nerede ? soruları sorulmaya başlandı.

1 Eylül 2020 Salı, 22:56

incele...


Apple Firmasının Piyasa Değeri 2 Trilyon Doları Geçmiş Durumda

Apple Firmasının Piyasa Değeri 2 Trilyon Doları Geçmiş Durumda

Teknoloji devi Apple firmasının dünyadaki piyasa değeri 2 trilyon doları aşmış durumda.

20 Ağustos 2020 Perşembe, 09:10

incele...