0 282 606 0575   (0)
Carin  CARIN      

Nano Çip Nedir?

5G teknojisinin aktif olarak hayatımıza girmeye başladğı şu günlerde herkesin sorduğu soru olan Nano Çip Nedir sorusunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Aktuel Teknoloji - 15 Nisan 2020 Çarşamba, 15:46

Nano Çip Nedir?

Teknolojinin hayatımıza girişi baş döndürücü bir hızla devam ediyor. Bir zamanlar paralı tren gişelerinden akbil kullanımına geçilmesi geçtiğimiz yüz yıla bakarsanız hiçde uzun olmadı. Artık ödemelerimizi kartla yapıyor hattı bazen kart bile kullanmadan bir sms ile bile para gönderebiliyoruz. Ödeme alternatiflerimiz çok başkalaştı.

Veri akışının hızlanması ile birlikte artık büyük verileri hızlı internet alt yapısı ile çok uzaklara gönderebiliyoruz. 5G teknolojisi bu alanda çok büyük yenilikler sokuyor hayatımıza. Şimdi yeni bi teknoloji olan nano chip (çip) insanların hayatına girdi bile. Peki bu nano chip (çip) nedir? Nano chip nasıl kullanılır?

Nano Chip Nedir? Nano Chip Nasıl Kullanılır?

Kimlik bilgilerimizden adli kayıtlarımıza ve adres bilgilerimize kadar pek çok bilginin yeni kimlik kartları üzerinde yer alan çip üzerinde barındırıldığını daha önce öğrenmiştik. Şimdi bilim adamdalı daha uçuk bir teknolojiyi insanın hayatına sokmayı başardı. NANO CHIP (ÇİP).

Nano chip (çip) milimetrik büyüklüklere sahip olan üzeride bilgi barındıran parçacıklardır. Bu çipler insan vücuduna yerleştirilebilme özelliğine sahip olan çip teknolojisi olarak bilinir. Bütün kişisel verileriniz bu çiplere yüklenebilir ve siz bu çipler sayeisnde hayatını üzerinizde hiç bir belge taşımadan devam ettirebilirsiniz. Tren ve tramvaylara binerken ödeme yapabilirsiniz. Evinizin elektronik kilidini açmak için bu sadece deri altındaki çipi göstermeniz yeterli.

İsveç' te pek çok vatandaş hayatını bu şekilde sürdürmeye başladı bile. Ancak bunun bazı olumsuz yönleri de var. Bazı bilim adamları bu çiplerin insan sağlığına zarar verebileceğini savunurken bazı bilim adamları bu çiplerin kopyalanıp kötü amaçlarla ile kullanılabileceğini düşünüyor.

Bizim görüşümüz ise bu gelişen nano çiplerin ileride kontrol edilebilen insan kitleleri oluşturacağı ve heklenebilir bir insan modeli oluşturacağı yönünde.

İçerik Görselleri


Nano Çip Nedir? Nano Çip Nedir?

Okuduğunuz Nano Çip Nedir? konulu bu içeriği aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bu içerik 446 defa incelendi.

Yayın Tarihi : 15 Nisan 2020 Çarşamba, 15:43
Editör Bilal Küçük

Etiketler : Nano Chip Nano Çip

 SON EKLENENLER


Türksat 6A 2022'de Uzayda

Türksat 6A 2022'de Uzayda

2022 yılında uzaya fırlatılacak olan ilk yerli uydumuz Türksat 6A uydusunun tasarımı tamamlandı.

11 Şubat 2020 Salı, 23:18

incele...

Silahlı Drone Songar TSK'ya Teslim Edildi

Silahlı Drone Songar TSK'ya Teslim Edildi

ASİSGUARD tarafından geliştirilen ilk silahlı Drone Songar TSK' ya teslim edildi.

2 Şubat 2020 Pazar, 23:45

incele...

Aselsan Ürettiği Bomba İmha Robotu Kaplan'ı Jandarmaya Hediye Etti

Aselsan Ürettiği Bomba İmha Robotu Kaplan'ı Jandarmaya Hediye Etti

Yaşanan can kayıpları nedeniyle ASELSAN, ürettiği KAPLAN isimli bomba imha robotlarını jandarmaya hediye etti.

28 Ocak 2020 Salı, 18:26

incele...